ANIMU BLITZ: Anime sezóna Léto 2017

Tohle léto stojí, co se anime týče, docela za prd. Vyjednávání bude krátké.

Jako obvykle jsem vyzkoušel všechno, co se ke mně dostalo a přestože by mohlo být hůř (a v minulosti i bylo), tak to stejně není žádná sláva. Z nějakých třiceti přeložených anime uvízly v mých sítích pouhé dva seriály. Ty jsou sice zajímavé, ale dva je prostě málo.

Tak asi jdem na ně. Ještě podotýkám, že moje dojmy jsou, jako obvykle, založené na prvních (maximálně) dvou epizodách, a že pokud vás zajímá (relativně) kompletní seznam anime z této sezóny, najdete ho níže za odkazem.

 • Gamers!
  Hodně cringeworthy seriál. Hrdinou je sociálně naprosto nefunkční idiot, který asi chce mít nějaké kamarády a dělat něco pořádného, ale neví jak na to, takže radši hraje hry. Jednou tak vleze do obchodu s vidohrama a úplnou náhodou tam potká, jak už to tak bývá, nejúžasnější dívku na světě. Hezká? Check. Štíhlá? Check. Blondýnka? Check. Chytrá? Slušně vychovaná? Materiál na školní idol nebo předsedkyni studentské rady? Check, check, check. A co víc, v soukromí je to hardcore hráčka. Po krátkém přemlouvání ho ho vezme do školního kroužku, který založila a který se točí právě okolo její největší vášně. Mají tam prvotřídní vybavení, špičkové spoluhráče, kteří jsou navíc velmi zajímaví lidé… a ten ocas z toho vycouvá, protože… proč, vlastně?

  Produkční kvalita je docela na úrovni. Animace vypadá hezky, postavy nejsou úplně tupé a celý příběh má docela potenciál se rozběhnout zajímavým směrem, který zatím nedokážu odhadnout. Hlavní hrdina se sice chová jako asociální kripl, ale tím odmítnutím na konci prvního dílu (spoiler!) se mu, alespoň v mých očích, povedlo tak trochu zbořit základní strukturu dramatu. Je mi jasné, že z toho nějak vybruslí, ale ještě nevím jak a proto je to zajímavé. Svou roli taky hraje fakt, že je to o hrách. A je tam školní kroužek plný nerdů, kteří je hrajou. Kolikrát jsem na gymplu snil o něčem takovém…

  A nejdůležitější je hlavní hrdina sám. Sice mi leze na nervy, ale to bude možná tím, že mi připomíná mladší verzi mě samého. Taky jsem byl dřív totální asociální kripl, který nechápal jemné nuance lidské komunikace, důsledkem čehož neměl žádné kamarády/vztahy a proto radši ležel v knížkách a hrách. A přestože už tak 8 let pracuju na dekriplifikaci mé osobnosti, stále na můj počáteční stav doplácím a stále cítím, že mám co dohánět. Takže se s hlavním hrdinou dokážu ztotožnit a asi budu pokračovat ve sledování, přestože z toho mám chuť lozit po stropě, trhat si vlasy a křičet na obrazovku notebooku. Obávám se totiž, že v jeho letech bych se v podobných situacích asi choval stejně, jakkoli nelogicky to může znít. Brr, nerdovská puberta…

 • The Reflection
  Druhé anime o kterém chci mluvit je něco mezi Super Sentai a marvelovkou. Doslova. Je to koprodukce anime studia DEEN a velkého Stana Leeho z Marvelu. Vypadá to, že se na stará kolena dal na bláznivé projekty. A sakra, proč ne? Na jeho místě bych dělal úplně to samé. 😀

  Zatím to vypadá jako klasický superhrdiňák, ale na tom nemusí být nutně nic špatného. Před pár lety se přes Zemi přehnala nějaká divná polární záře, která s částí populace neudělala nic, část zabila a v části se díky ní probudily nadlidské schopnosti. V New Yorku se odehraje nějaká slezina, prezident tam o něčem řeční a najednou se zjeví podivní zmutovaní padouši. A krátce poté ještě podivnější maskovaní hrdinové, kteří jim naklepou kokosy. Hlavní hrdinkou je holka s foťákem, která přežívá jak se dá, stalkuje tyto superhrdiny a shodou okolností taky utrpěla superschopnosti, konkrétně teleportaci. Ještě není úplně jasné o co jí vlastně jde, ale pokusím se to zjistit. Zatím ale jakože dobrý. Trochu mě to vrátilo do doby Nindža korytnaček a to je vždycky dobře.

  A navíc je tam superhrdinský tým japonských školaček. To chceš!

Asi tolik, no. Jestli máte zájem o rozsáhlejší seznam, obraťte se třeba na tuhle interaktivní tabulku, kterou stvořili dobří lidé z LiveChart.me.

Jinak z minulé sezóny jsem se nedodíval skoro na nic. Sakura Quest je fajn, ale hrozně utahané, Re:Creators mě nudilo a Grimoire of Zero nepřežilo ani tři extra další šance. Pořád mám ale rozdívaný WorldEnd a snad se mi to v brzké době povede doklepnout.

Muzika. Někteří z vás by to mohli poznat.


Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Už je to dlouho…

Dopravní podnik města Brna vám děkuje za účast na tomto cvičení. Doufáme, že se vám jízda v našem novém úsporném anime vagónu líbila a těšíme se brzy nashledanou.

Image Sources:
[Danbooru]
[IMG]
[vlcsnap]
[IMG]
[IMG]
[Danbooru]

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.