MOVIE BLITZ: Warcraft: První střet

Už půl roku slibuju, že sem hodím moje dojmy z Warcraft filmu. Mimo jiné. Nasliboval jsem toho víc. Tak to dneska sfouknem všechno jedním dechem, ať se můžu zaměřit zase na budoucnost.

Než ale začnem: Provedl jsem docela radikální změnu struktury Kvantovky a téměř kompletně jsem překopal navigaci v rubrikách. Takže kdybyste narazili na nějaké problémy, napište mi do komentářů pod tento příspěvek.

Update 16. 12. 2017: Rozdělil jsem původní dvojčlánek Warcraft filmu a Rogue One na dva samostatné kusy. Přišlo mi to takto logičtější. Nevím proč jsem to už neudělal dávno. Pokud hledáte nerecenzi Rogue One, najdete ji tady.

Warcraft: První střet

Nesnáším ten český název. Naprosto zbytečný podtitul.

Jak jsem řekl, už je to asi půl roku, co jsem ten film viděl, takže moje dojmy asi nebudou úplně kompletní. Zkusím si ale vzpomenout, pokud možno, na všechno důležité.

Film v podstatě kopíruje příběh první hry, Warcraft: Orcs & Humans, kterou vydala společnost Blizzard Entertainment v roce 1995. Z toho důvodu odmítám řešit spoilery. Je to 22 let starý příběh, takže jestli ho neznáte, je to vaše věc. Jenom ale stručně. Bylo nebylo, na planetě Draenor žila mírumilovná rasa orků. Bohužel se jejich vůdci ale skamarádili s démony, kteří Draenor otrávili a tak byl postaven Dark Portal, skrze který se orkové rozhodli přesunout na jinou planetu. Konkrétně do světa jménem Azeroth, kde žijí lidé a elfové. Docela lidi začali válcovat a všechno dobře dopadlo jenom díky tomu, že parta udatných lidských válečníků odhalila, že jistý mocný kouzelník, kterého měli ve svém středu, byl zrádce a jeden ze strůjců orčí invaze. Takže ho zařízli, v nastalém chaosu vyhráli rozhodující bitvu a to je konec filmu.

Napřed shrnu co se mi nelíbilo: Jednak překopali příběh. Svět Warcraftu je mému srdci velmi blízký a vůbec se mi nelíbí, co s ním udělali. Zaprvé spojili postavy Gul’dana a Ner’zhula do jedné a z tohoto mixu udělali jednostranného záporáka. Zadruhé chápu, že Medivh si jel ve Felu, ale vážně z něj museli na pohled udělat takovou fetku? Vždyť vypadal, jako kdyby si od deseti let frčel v piku! Takhle Strážce Tirisfalu nevypadá. Zatřetí, proč všechny pancíře vypadaly jako cosplaye a všechny kulisy jako kartonové vystřihovánky? Myslel jsem, že ten film měl větší rozpočet. Začtvrté, orkové měli Stormwind vypálit do základů. Zapáté, Blackhanda neměl zabít Lothar, ale DOOMHAMMER, SAKRA! To byl hlavní důvod proč se pak stal náčelníkem Hordy! A zašesté, proč tam sakra cpali backstory Thralla? Jeho příběh nebude mít ještě celou jednu videohru vůbec žádný význam!

Spousta věcí se mi tam ale i líbila. Třeba hned na začátku ten moment jak Garona jde okolo klecí se zajatými Draeneii a na chvíli se u nich pozastaví. To bylo krásné pomrknutí ke skutečnosti, že ona je sice půlork, ale její druhá polovina není lidská, nýbrž draenejská. Dál se mi líbilo, že Garona zařízla krále Llana. Tak to doopravdy bylo. A taky tam bylo hezké naznačení, že v horním patře Karazhanu měl být ve WoWku původně léták. 😀

Takže verdikt:

6/10

Lehce nadprůměrné. Film má rozhodně díry, ale příjemně odsýpá a zabaví. Je to fajn budgetové, ne úplně kanonické ztvárnění první hry. Bohužel za to ale chtěli v kině plnou cenu a rozpočet byl na velkofilm, takže je mi líto.

Update 16. 12. 2017: Původní pokračování, tj. (ne)recenzi Rogue One: A Star Wars Story, včetně původní skladby na závěr a endcard, naleznete zde. přišlo mi rozumější tyto dva kusy textu rozdělit, protože každý je o něčem jiném. Nevím co jsem si myslel, když jsem to takhle v dubnu 2017 udělal…

Image Sources:
[IMG]
[IMG]

Reklamy

5 komentářů: „MOVIE BLITZ: Warcraft: První střet

  1. Eh, pokud ti všechno připadalo jako cosplaye u Warcraftu, tak je to zvláštní. Ty zbroje reálně fční nebyly, tak určitě, bo by se asi zbláznili, to mít na sobě. Na druhé straně byly meče etc., to všechno bylo z reálných kovů a tak, kdesi o tom mluvili ve filmu o filmu. Jinak kulisy (aka SW) měli postavené tak realisticky, jak to jen šlo. Takže mysleli i na detaily, co se dají najít ve hře. Jo, ale jinak s Medivhem se trochu sekli. A s celým Karazhanem. Ale víš, jak… Oni potřebovali z velkého herního contentu udělat líbivý filmeček – tohle je navíc CGI empire. (Btw, zkus se zaměřit na OST. Super věc, zvláště song Honor.) Ale jestli ti vadí Thrall, tak zajímavé, že ses nepozastavil u Variana, který se tam taky mihne. Taky ho tam dávat nemuseli. Jenže o Thralla je pochopitelné, proč ho tam dali – poněvadž jeho story je vedle Artího příběhu asi nejzajímavější.

    • Jo, přesně. Realisticky jako ve hře. Vypadalo to moc jako WoWko. Dívali jsme se na to čtyři a všichni jsme se na tom shodli. A Thrall mi nevadí. Jenom tam byl zbytečný. Asi ale chápu proč tam byl. Potřebovali si připravit prostor pro další díly (které sice nebudou, protože to byl kasovní propadák, ale to tehdy nevěděli). V následujícím filmu bysme třeba viděli jak vyrůstá jako otrok. Na konci by utekl svému pánovi a spojil se s Hordou, jako to měl být v té zrušené hře Warcraft Adventures. A třetí díl by třeba začínal krádeží lodí a vyplutím do Kalimdoru. Tohle jsem ochotný odpustit, stejně jako zjednodušení příběhu orků. Kdyby tam měli ještě představovat Kil’jaedena a celé to vysvětlovat, tak by to už bylo trochu moc komplikované. Ale Stormwind měl sakra vyhořet do základů! To jim neodpustím! 😀

      Soundtrack si pustím. Dík za tip. Blizzardí soundtracky jsou všechny skvělé, takže by se mi mohl líbit.

  2. Z těch dvou jsem ani jeden neviděl, dík za zhodnocení. Na Warcraft bych se asi nepodíval, ani kdyby se povedl, protože k tomu světu vztah nemám, ale na Rogue One jsi mě trochu navnadil. Mně se z nových filmů poslední doby hodně líbil Logan, i když jinak marvellovky obvykle nesnáším. Byl drsný, realistický a příběhově hluboký (přinejmenším na poměry komiksových filmů).

    A co se týče posedlosti pouštními planetami… I don’t like sand. It’s coarse, rough and irritating. And it gets everywhere.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s